טיפים לעיצוב תלבושת רקדנית בטן

כותבת המאמר: סטפניה רקדנית בטן

כאשר אני מעצבת תלבושת לכל רקדנית בטן אני לוקחת בחשבון כמה דברים:

ראשית שהחזיה תשב טוב על הרקדנית , ניתן לעצב חזיה מאפס או לצפות חזיה קיימת.

אם מצפים חזיה קיימת כדאי לבחור קודם כל בד גמיש שיישב טוב על החזיה , ניתן לקנות בדי לייקרה פשוטים או לקנות בד לייקרה יוקרתי יותר שינצנץ וגם יישמור על איכותו לאורך זמן רב יותר. כדאי לפעמים להוסיף בד נוסף מעליו כמו תחרה או רשת שקופה, זה יהפוך את בד החזיה ליותר יוקרתי.

לאחר שמצפים את החזיה נשארה העבודה של העיצוב. כל רקדנית בטן רוצה להראות הכי מנצנצת שאפשר ולכן השלב הבא הוא לבחור אפליקציות מלאות בפייטים, הפייטים הכי מומלצים הם הפייטים המצופים בלורקס, הלורקס יוצר החזרי אור שמאפשרים לתלבושת לנצנץ על כל במה. את האפליקציות ניתן למצוא בחנויות המתמחות בכך כמו למשל "קטיפה שחורה" בנחלת בנימין. החנות הזו מיועדת למעצבים בכלל וגם רקדנית בטן שרוצה למצוא שם תוספות מדליקות יכולה לצאת משם עם שלל מכובד. אופציה נוספת היא לקנות בדי יוקרה שמלאים בקישוטים ואפליקציות ולסדר אותם כרצונך על החזיה.

אחרי שמעצבים את החזיה אסור לשכוח שכדאי שהיא תהיה נוחה ותתאים גם כאשר החזה גדל או קטן. אף רקדנית בטן לא תרצה לעלות על במה כאשר החזה שלה נעלם בחזיה, או במקרה היותר גרוע יוצא יותר מדי מהחזיה. לכן רצוי להסיר את הכתפיות המקוריות ולשים חדשות כאשר מומלץ שהן יהיו מגומי ויקשרו על הכתף כמו קולר. ניתן לשים קרס של בגד ים לסגירת החזיה אך רצוי לדעתי לא לשים שום קרס ולהשאיר את הכתפיות חופשיות לקשירה בגובה שונה כל פעם ע"י כך ניתן להתאים את החזיה לפני כל הופעה בהתאם לגודל החזה ביום ההופעה.

על מנת שהחזיה לא תיפתח לפתע באמצע ההופעה מומלץ לשים בנוסף לקרס בגב גם תיקתק.

דבר נוסף שמשדרג כל תלבושת הוא שימוש בפרנזים מחרוזים, ככל שהם יותר ארוכים ומלאים כך התלבושת תראה יותר עשירה. קשה מאוד להשיג פרנזים באורך המסורתי בארץ. לתלבושות שאני מעצבת הזמנתי יבוא מיוחד אך גם כל רקדנית בטן אחרת אשר לא מוצאת פרנזים בארץ יכולה להעשיר את התלבושת. ניתן לקנות שרשראות מיוחדות עם חרוזים, כמו בוילונות חרוזים , או שרשראות מדליקות בשוק הכרמל ולסדר אותן בצורות מדליקות על התלבושת.

שימוש באבנים גדולות או מיוחדות יכול להוסיף נופך מיוחד לתלבושת ולהפוך אותה ליותר תלת מימדית, ניתן גם לחפש אבזם , חרוז גדול במיוחד או אבן חן מדליקה ומענינת ולהפוך אותה לאלמנט המרכזי בתלבושת ע"י הנחתה במרכז החזיה או במרכז חגורת האגן.

את החגורה מומלץ להכין על גבי בד קשיח כמו ג'ינס ואותה לצפות בעיצוב אשר יתאים לחזיה.

הגזרות המועדפות עלי בחצאיות של רקדניות בטן הן דג וקלוש .

בהצלחה.

סטפניה

רקדנית בטן ומעצבת תלבושות לרקדניות בטן.

 

הטיפים הינם מתוך ניסיוני ומתוך למידה מטיפים של אחרים בפורומים השונים, תודה מיוחדת לאילאיל אשר אצלה לקחתי לפני כמה שנים סדנא לעיצוב תלבושת לרקדניות בטן ובכך פתחה בפני צוהר לעולם קסום זה של עיצוב תלבושות לכל רקדנית בטן.

 
 
 
Comments